Skip to main content

Deník podnikatele, který na měsíc opustil svou firmu

16 May 2022

Po 33ti dnech, které jsme s manželkou strávili zcela odpojeni od firmy, bych se rád podělil o své dojmy. ????

Věřím, že vás buď inspirují, nebo alespoň pobaví. ????

Den -2) Manželka se dozvídá, že za dva dny odlétáme na týdenní dovolenou na Tenerife. Bonus? Bez dětí. Překvapení nemá ráda a musí to vstřebat.

Den -1) V kanceláři odevzdávám notebook, přesměruji telefon a email, odevzdávám klíče. „Tak za měsíc na viděnou“. Dva lidé z firmy dostávají naše dočasná telefonní čísla. Již teď prozradím, že to nebylo třeba.

Den 0) Večer z telefonu odstraňuji bankovnictví, email a odpojuji se z firemní skupiny Whatsapp. Zobrazení „Jiří Janouš opustil skupinu JAClean“ mě trochu vyděsí.

Den 1) Odlet k moři. Začátek, na který se nejvíc těším.

Den 6) Těšil jsem se k moři. ???? Koupal jsem se celkem 2x20 minut a to poslední den. Za 5 dnů jsme nachodili 130000 kroků, vylezli na Pico de Teide (3715 m.n.m.) a spálili se do ruda. Jak jsem psal, manželka nemá ráda překvapení a pomsta bývá sladká. ????

Den 7) Sedneme si večer a napíšeme plán restů, které by bylo dobré zvládnout. Všechny manželky umí velké věci a dvě plně popsané A4 mě znervózní.

Den 10) Ráno po snídani beru do ruky telefon a mám tendenci podívat se do banky a na email. Síla zvyku, ale celkem v pohodě odolávám.

Den 13) Raději budu 4 hodiny sekat trávník, než malovat stěny, ale nedá se před tím utéct. Mám vyklizenou a vymalovanou garáž včetně nových regálů, radost nakonec převažuje.

Den 18) Ve školce mi paní učitelka říká, že má ze mě radost. Tolikrát jsem děti do/z školky nevezl za celý minulý rok.

Den 19) „To jdeš jako třikrát týdně na tenis? Vždyť všechny ty úkoly nestihneme!“. Nechápu otázku a nechávám raději bez odpovědi. Tak snad máme volno, ne?

Den 21) Běžně vstávám v 5:30 hod., ale teď spím pravidelně do 6:30 hod. Naopak večer usínám během chviličky. Kvalita spánku je výrazně lepší a již 10 dnů jsem neměl jediný sen spojený s prací.

Den 23) Projíždíme náhodně kolem třech firemních vozů a hloučku zaměstnanců, kteří evidentně něco řeší. ???? Manželka je zvědavá a chtěla by znát detaily. Ale má smůlu, dokážu jí usměrnit.

Den 26) Na LinkedIn - jediné profesní síti, kterou občas zkouknu, si mne o spojení požádají dva lidé, kteří mají stejného zaměstnavatele jako já. ???? Aha, náš obchodní ředitel rozšířil svůj mančaft.

Den 29) Projíždím kolem budovy JAClean. Stále stojí. Kolem plno aut a vše se zdá zcela normální.

Den 30) Děti se při snídani ptají „Kdy začnete zase pracovat v JAClean?“. Já tam ale zcela zřetelně slyším „Už aby zase chodili do práce ???? “.

Den 33) Ráno připojím emailový účet – 645 zpráv, ale již odpoledne vím, že je 99 % věcí vyřešeno. Rychlá kontrola stavu společnost – zakázky OK, obchod OK, cash flow OK, bankovní účet OK.

Nikdy jsme nechtěli mít společnost „one man/woman show“. Syndrom nepostradatelnosti je velmi nebezpečný a nezdravý, ať už děláte cokoliv.

Díky Vám kolegové a kolegyně, byl to super zážitek. ????

Jirka Janouš

J.A.CLEAN spol. s r. o. is the leader on the Czech market
in the provision of security marking services.

We operate in the field of complex safety markings,
reconstruction of industrial floors, deep cleaning
industrial floors and road markings.

J. A. CLEAN spol. s r.o.

Pavlovice 88 (u Vlašimi)
+420 725 446 692
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

IČ: 24736554
DIČ: CZ24736554
Data box: t63ugk8.