400 dnů, hodně nebo málo?

27 October 2021

Je to 400 dnů, co jsme v JAC začali provádět rozsáhlé změny. Procesní, personální, strategické i operativní. Proč něco měnit?
Někdy je dobré si uvědomit své limity a obrátit se na zkušenější borce. Chybami se člověk sice učí, ale nejlepší je poučit se z chyb jiných. Zatím můžete ladit svůj „mindset“.

Společnost se postupně blíží obratu 100 milionů korun ročně, vše se opticky jeví velmi dobře (i když dost věcí objektivně v pořádku není). Proč tedy něco měnit?
Protože dotáhnout společnost do naší současné fáze je disciplína „Krajský přebor“. Nezvládne to každá společnost, ale není to nic nedosažitelného. Při troše štěstí, píli a nadšení sem dokážete postoupit i s mančaftem z okresního přeboru.

Fáze č. 1: Vysvětlíte lidem, že firma poroste a musí být řízena jinak. Začnete všem měřit. Ode všech chcete zlepšování procesů, ale místo JAK, posloucháte neustále PROČ. Lidé mají najednou mnohem více skládat účty. Účty svojí práce, výsledků a zodpovědnosti. Začnete u některých narážet na zeď… Zvyk je železná košile… Ve firmě proběhnou dost zásadní personální změny a někdy není rozchod příjemný. A možná ani fér.
Fáze č. 2: Po čase pochopíte, že obě strany měly svou pravdu. Vy chcete hrát první ligu, ale na to musíte mít správné hráče, kteří navíc respektují firemní strategii. Některým vyhovoval krajský přebor. a měli za to, že je to finální a správný stav. Cítili se tam komfortně a není na tom nic špatného.

Máme teď ve firmě několik hráčů první ligy. Patří do ní profesně i lidsky. Ostatní trénují, aby se na tuto úroveň také dostali a nejdůležitější je chuť, tu vidím všude kolem sebe. Ne vše se samozřejmě daří jako v americkém filmu, ale o tom podnikání přece je!
Poslední dobou zažíváme čistou podnikatelskou radost. Více než rok práce, která měla a má smysl. Měla by nám umožnit postoupit do vysněných soutěží. Chceme hrát první ligu… Evropská Liga mistrů? O tom až za pár let…..Když totiž nemáte myšlení první ligy, zůstane vždy u krajského přeboru.

„Skoč…. křídla roztáhneš cestou.“

Jiří Janouš, CEO

J.A.CLEAN spol. s r. o. is the leader on the Czech market
in the provision of security marking services.

We operate in the field of complex safety markings,
reconstruction of industrial floors, deep cleaning
industrial floors and road markings.

J. A. CLEAN spol. s r.o.

Pavlovice 88 (u Vlašimi)
+420 725 446 692
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

IČ: 24736554
DIČ: CZ24736554
Data box: t63ugk8.

J. A. CLEAN spol. s r.o. - Copyright © - created by Weboo Marketing & Technology | Cookie policy